Netflix, 5 yılda 9 içeriği yayından kaldırdı

Netflix, 5 yılda 9 içeriği yayından kaldırdı

  Şubat 9, 2020

  659 Okunma

ABD merkezli Netflix, son 5 yıl içinde 9 içeriği yayından kaldırdı. Karar, hükümetlerin talepleri doğrultusunda uygulandı. İşte Netflix'te yayından kaldırılan içerikler...

ABD merkezli Netflix dizi izleme sitesi, son 5 yıl içinde 9 içeriği yayından kaldırdı. ABD merkezli şirket, bu kararı hükümetlerin taleplerinden dolayı uyguladı. Yayından kaldırılan ilk içerik 2015 yılında “The Bridge” filmi oldu. İşte Netflix’te yayından kaldırılan içerikler listesi.

Netflix’in paylaştığı 2019 Çevresel Sosyal Yönetim raporuna göre, 2015-2020 yılları arasında 9 içerik, devletlerin, aralarında lisans haklarının da bulunduğu çeşitli talepleri doğrultusunda platformdan çıkarıldı.

Netflix’te fragman derdi bitiyor!

Netflix’te fragman derdi bitiyor!

Netflix harekete geçti ve beklenen duyuruyu yaptı. Kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dinleyen şirket kararını verdi. Netflix otomatik fragman oynatma özelliği tarih oluyor.

Netflix’te yayından kaldırılan içerikler listesi

The Bridge: 2015 yılında yayından kaldırılan film, dünyanın en çok intihar edilen yerleri arasında bulunan Golden Gate köprüsünü mercek altına alıyor. Yeni Zelanda hükümetinin, ülkede artan intihar vakaları nedeniyle yaptığı başvuru doğrultusunda söz konusu yapım yayından kaldırıldı.

Full Metal Jacket: Vietnam Yayın ve Elektronik Enformasyon Kurumu, ülkenin ulusal bağımsızlık kahramanı Ho Chi Minh’in tasvir edilme biçimine artan tepki sebebiyle 2017’de filmin yayından kaldırılmasını istedi.

Night of the Living Dead: Alman Gençleri Koruma Komisyonu, 2017 yılında filmin platformdan çıkarılmasını talep etti. Night of the Living Dead, Netflix’te yayından kaldırılan içerikler listesinde yer alıyor.

Netflix dizi

Cooking on High, The Legend of 420 ve Disjointed: Singapur Infocomm Medya Geliştirme Kurumu, uyuşturucu kullanımını teşvik ettiği gerekçesiyle, 2018 yılında söz konusu filmlerin sonlandırılmasını istedi.

Patriot Act: 2019 yılında Suudi Arabistan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu, Hasan Minhaj tarafından sunulan talk show’da eleştiri oklarını Suudi Arabistan Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a yönelten bölümün yayınına son verilmesini talep etti.

The Last Temptation of Christ: 2019 yılında Singapur’un talebi doğrultusunda yayından kaldırıldı.

The Last Hangover: Yine Singapur’un talebiyle 2020 yılında yayından kaldırılan bir diğer yapım oldu.

Netflix dizi

Bu arada Netflix, hükümetlerin içerik kaldırma taleplerini her zaman yerine getiriyor değil. Brezilya‘nın, “The First Temptation of Christ” isimli filmi yayından kaldırılması talebinin henüz yerine getirilmemiş olması buna bir örnek.

Bir Netflix temsilcisi, taleplerin yerine getirilmesi için “hükümet organlarından geçerli, yazılı yasal talepler olması” gerektiğini söylüyor.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER
Sitemizde bulunan haberler, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden HD-Film İzle sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.